Bize Sorun
 
 
 
 
Sıkça Sorulan Sorular
Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim ?
Alışveriş yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.
Üye olmak ücretli midir?
Sitemize Üyelik ücretsizdir.
Şifremi unutum, ne yapmalıyım?
Şifrenizi mail adresinize göndermek için şifremi unuttum sayfamızı kullanabilirsiniz.
Siparişim kaç gün içersinde elime ulaşır?
Siparişleriniz ortalama 7 iş günü içerisinde elinize ulaşmış olur.
3D Secure Nedir?
İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. 3D Secure sistemini yüz yüze alışverişlerdeki chip&pin uygulamasının sanal alışverişlerde kullanılan versiyonu olarak da tanımlayabiliriz. Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği "güvenli sanal alışveriş" çözümü ile hem kart sahipleri hemde üye işyerleri sahtekârlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

 

3D Secure Neden Güvenlidir?

3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.

 

3D Secure Nasıl Çalışır? 

·         Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar.

·         Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer.

·         Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pop-up ekran açılır.

·         Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.

(3D Secure sayfasının açılması için İnternet Explorer veya Mozilla Firefox kullanıcısı olmanız ve Pop-Up engelleyicilerinizin kapalı olması gerekmektedir.)

 

extraucuzluk.com 3D Secure Kullanıyor mu?

Çalışmalarımız devam etmekle birlikte Axess, Bonus, World, Cardfinans ve Maximum kredi kartlarında 3D Secure sistemi aktif durumdadır. 

 

 3D Secure Şifre Belirleme ve Kullanım

Bazı bankalar 3D Secure şifresi olara Chip&Pin şifresini istemekte ( Garanti, Finansbank ), bazı bankalar ise 3D Secure için ayrı şifre belirleme işlemi yapmaktadır ( Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi).

 

Eğer daha önce 3D Secure şifresi ile alışveriş yapmadıysanız, extraucuzluk.com'da ödeme sayfasına geldiğinizde 3D secure şifrenizi tanımlamanız gerekebilir.

 

3D Secure şifreniz yoksa, siparişinizi oluşturmaya başlayıp ödeme ekranına geldiğinizde kredi kartı bilgilerinizi girip "Sipariş Kontrolü" butonuna bastıktan sonra ekranınızda açılan 3D Secure sayfasına istenilen bilgileri girip, Aktive Et butonunu tıklayarak şifre oluşturmanız gerekmektedir. Açılacak bir sonraki ekranda şifrenizi belirledikten sonra 3D Secure şifreleme işleminiz tamamlanacaktır. Aşağıda güvenlik şifrenizi tanımlayacağınız veya şifre girişi yapacağınız banka ekranlarının birer örneğini veriyoruz.


Nasıl Üye Olabilirim?
Sitemizden alışveriş yapabilmek ve üyelerine özel uygulamalarından faydalanabilmek için sitemize üye olmalısınız. Üye olabilmek için www.extraucuzluk.com'a girmeniz ve ana sayfada sağ taraftaki "Üye Ol" linkine tıklamanız ve ilgili bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır.

Üyelik esnasında sizden alınan cep telefonu, mail adresi gibi bilgiler alıverişleriniz hakkındaki tüm bilgileri sizinle paylaşacağımız irtibat bilgileri olacağı için yanlış bilgi girilmediğinden emin olunuz.

Teslim edilen ürün hasarlı çıkarsa ne yapabilirim?
 

Siparişim darbeli, kırık geldi ne yapmalıyım ?

 

Eğer ürününüz size hasarlı olarak ulaştı ise;

Yanında paketinizi açtığınız kargo görevlisine hasarlı ürün tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir.Bu tutanak ile birlikte ürünü / ürünleri faturaları ile birlikte sorununuzu anlatan not ve kargo görevlisine hazırlattığınız tutanak ile birlikte, bize ödemeli olarak kargo ile göndermenizi rica ederiz. Ürünler bize ulaştığında sorununuz ile ilgilenilecek ve en kısa sürede yeni ürünleriniz size gönderilecektir.

 

Yeni aldığım ürün arızalı çıktı, ne yapmalıyım?

 

Yetkili servis ağı bulunan, yetkili servislerin kurulumunu yapması gereken ürünlerin değişimi, yine yetkili servisler tarafından yapılmaktadır. Bu tip ürünlerin extraucuzluk.com'a gönderilmemesi veya servislerden alınacak "değişim raporu" ile ulaştırılması gerekmektedir. (Taşınabilir Bilgisayar, Cep Telefonu, Televizyon vb.)

 

-Yetkili servis ağı bulunmayan ürünleri değişim talebiniz ile, incehesap.com'a aşağıdaki şekilde ulaştırabilirsiniz.

 

Yetkili servis ağı bulunmayan ürünleri "değişim için", orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, “aldığınız gibi olmak kaydı” ile doğrudan extraucuzluk.com’a göndermeniz gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır. Ürünü kargo ile geri gönderirken başka bir kolinin içine gönderiniz.Değişim talep edilen yeni arızalı ürünlerin mutlaka bütün aksesuarları ve eksiksiz ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde değişim işleminde problemler yaşanmaktadır.

 

extraucuzluk.com 'a göndereceğiniz arızalı ürünleri mutlaka problemini belirten bir not eki ve sipariş numaranız ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Ambalajından arızalı çıkan yeni ürünleriniz için 3 alternatif söz konusudur; onarım, değişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir not ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir.

 

Bu kategoriye giren ürünlerin gönderimleri Yurtiçi Kargo ile yapılırsa kargo ücretleri extraucuzluk.com tarafından karşılanır. Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti ödenmeyeceğinden kabul edilmeyecektir.

 

Tarafımıza ulaşan ürünler işlemin süresi, değişim ise tedarikçi fimanın stoklarına bağlı olarak, iade ise yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine yetkili servisin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir.Ürünümden memnun kalmadım ne yapabilirim?

Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde extraucuzluk.com 'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. 
" Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı  veya sağlayıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür. Tüketici, cayma hakkı konusunda gerektiği şekilde bilgilendirilmezse, cayma hakkını kullanmak için on dört günlük süreyle bağlı değildir. Her halükarda bu süre cayma süresinin bittiği tarihten itibaren bir yıl sonra sona erer. Tüketici, cayma hakkı süresi içinde malın mulat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir. ''