Makaleler » Teknoloji » İnstagram DM Üzerindeki Kuralları İhlal Edenlerin Hesabını Kapatacak

İnstagram DM Üzerindeki Kuralları İhlal Edenlerin Hesabını Kapatacak

Dünyanın en çok kullanılan anlık fotoğraf ve video paylaşım platformlarından biri olan Instagram, hesaplarını kötüye kullananlarla mücadelede yeni bir güncelleme yayınladı. Yeni güncellemenin özellikle son günlerde İngiltere’deki bazı futbolculara yönelik ırkçı saldırılar nedeniyle yayınlandığının altı çizildi. Bundan böyle Instagram, DM’de kullara uymayan ve kötüye kullanan hesapların daha sert bir şekilde cezalandırılacağını açıkladı.

Kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurduğu özel bir alan olduğu için DM’deki sohbetlerde görülen nefret söylemi, zorbalık ya da ırkçılığın yorumlar kadar kolay ve proaktif bir şekilde tespit edilemediğini belirten Instagram, buna karşın artık DM’de kuralları ihlal eden kullanıcıların daha sert cezalar ile karşılaşacağını bildirdi.

Şirket yaptığı açıklamada; her hangi bir kullanıcı DM kurallarını ihlal eden mesajlar gönderdiğinde kullanıcının daha fazla mesaj göndermesi belli bir süre boyunca yasaklanacak ve artık mesaj gönderemeyecek. Kullanıcı belirlenen yasağın kalkmasının ardından kuralları hiçe sayan mesajlar göndermeye devam ettiği takdirde bu sefer hesabı kalıcı olarak kapatılacak. Ayrıca şirket yaptığı açıklamada konuyla ilgili kolluk kuvvetleri ile iş birliği içerisinde olacaklarının altını çizdi.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4