Makaleler » Teknoloji » WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Bir Özellik Getirdi

WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Bir Özellik Getirdi

Dünyanın en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, bugün masaüstü sürümüne yeni bir özellik daha ekledi. Yeni güncelleme ile artık WhatsApp, macOS ve Windows platformlarında kullanılan masaüstü sürümleri görüntülü ve sesli arama özelliğine kavuşmuş oldu. Ayrıca WhatsApp tarafından yapılan açıklamada masaüstü sürümler üzerinden yapılacak görüşmelerin de uçtan uca şifreleneceği, yani bu görüntülere başkalarının ulaşamayacağı belirtildi.

Kullanıma sunulan sesli ve görüntülü arama özelliği şimdilik yalnızca tekil aramaları destekliyor. Yani Grup ve çoğul görüşme yapılamıyor. Ancak WhatsApp geliştiricileri, grup görüşme özelliğinin de yakın zamanda kullanıma sunulacağını belirtti. Grup görüşme özelliğinin WhatsApp masaüstü sürümüne gelmesi, Zoom ve benzeri uygulamaların dişli rakibe sahip olması anlamına geliyor.

WhatsApp masaüstü sürümünün bu özelliğinden faydalanmak için öncelikle uygulamanın son versiyonunu bilgisayarınıza yükleminiz gerekiyor. Uygulamayı yükledikten sonra tıpkı WhatsApp Web’de olduğu gibi bir QR kod ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Ardından yeni gelen sesli ve görüntülü arama özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.


Buradaki bağlantıya tıklayarak uygulamayı bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4